#
#
#
#
Odeslat stránku e-mailem

Navigace

Obsah

Spolupráci škol s MAPII ORP České Budějovice ani Covid- 19 nezastavil

Typ: ostatní
Přestože od března byla činnost škol omezena na distanční vzdělávání, zůstala spolupráce s MAP II neomezena. Vzdělávání učitelů se překlopilo z učeben do webinářů a účast učitelů byla velká.
Nejvíce učitele zajímala témata jak pracovat v hodinách s dětmi se specifickými vzdělávacími potřebami, ale také jak zlepšit svoji práci jako třídní učitel. Další oblíbené téma byla komunikace s rodiči i dětmi.

Přes prázdniny jsme vyhodnocovali dotazník Analýza vzdělávacího procesu na ZŠ v souvislosti s mimořádným stavem v ORP České Budějovice, který projektový tým MAP II ORP ČB zpracoval ve spolupráci s externími experty.

Učitelé a ředitelé škol odpovídali na otázky, jak mimořádný stav ovlivnil výuku a jak jsou školy připravené čelit mimořádným situacím. 

Z odpovědí vyplynulo mnoho zajímavých poznatků, které jednak ukázaly na profesionální a obětavou práci učitelů a ředitelů, ale i bolavá místa v systému základního školství.

Určitě stojí za to, se více věnovat otázce naplněnosti škol, a to nejen s ohledem na možné pandemické situace. Dnešní moderní škola by měla umožnit dětem vzdělávání v odborných učebnách, laboratořích, dílnách, ale také ve skupinách s nižším počtem.


Vytvořeno: 21. 10. 2020
Poslední aktualizace: 21. 10. 2020 12:09
Autor: ing. Marta Krejčíčková